L O A D I N G

Vítejte na našich stránkách.

Emauzské opatství

Ora et labora

Modli se a pracuj

Ut in omnibus glorificetur Deus

Aby byl ve všem oslavován Bůh

Emauzy

Jedno místo a tolik jmen! Emauzský klášter, Emauzské opatství, klášter benediktinů při chrámu Panny Marie a slovanských patronů, klášter Na Slovanech. Nejčastěji však uslyšíte jednoduché “Emauzy”. Odkud se ten název vlastně vzal? Abychom to zjistili, musíme cestovat časem až do roku 1372. V tomto roce byla totiž stavba kláštera dokončena a klášterní kostel byl slavnostně zasvěcen. Slavnost se konala na Velikonoční pondělí; ve středověku se v ten den při bohoslužbě vždy předčítala část evangelia o zjevení Ježíše Krista učedníkům putujícím do Emauz. Každý rok pak byla tato událost připomínána velkou poutí, až název „Emauzy“ zlidověl a Pražané klášteru již jinak neřeknou.

O Emauzích se říká, že stály stejně peněz jako Karlův most, a stejně jako po něm se dnešní návštěvníci mohou projít například křížovou chodbou, barokním refektářem, Císařskou kaplí a kostelem Panny Marie. Pro naše virtuální návštěvníky jsme na těchto stránkách připravili procházku klášterem, v rámci které se dostanete nejenom do míst, ale můžete cestovat dokonce i časem. Přejeme vám příjemné objevování této krásné součásti naší historie, ale zároveň i přítomnosti. Protože Emauzy pořád žijí!

KLÁŠTER

Emauzské opatství žije

Prohlídky

Květen – říjen od pondělí do soboty 11-17 hodin. Listopad – duben od pondělí do pátku 11-16 hodin.

Bohoslužby

Bohoslužby zajišťuje místní komunita benediktinů.

Pronájmy

Emauzské opatství nabízí dlouhodobý pronájem kanceláří. Krátkodobě pronajímá rovněž prostory pro semináře, školení, společenské a kulturní akce.

PODPOŘTE NÁS

Podpořte náš projekt rekonstrukce jižní zahrady,
která bude k dispozici všem návštěvníkům a obyvatelům Prahy.

Nová recepce

Ještě se několikrát vyspíme a budeme mít zcela novou, krásnou recepci. Sledujte nás, dáme vám včas vědět.

Rekonstrukce zahrady

Pracujeme na tom! Nadále probíhají náročné rekonstrukční práce v jižní zahradě Emauzského opatství. Projekt i historické fotky si můžete prohlídnout na našich nových stránkách.

Nový web

Máme nový web! Vydejte se s námi na procházku prostorem i časem a prohlídněte si Emauzské opatství ze všech jeho stran. 

AKTUALITY

Čerstvé
zprávy
z opatství